Life Style

Majówka w Zakopanem – zaplanuj ją już teraz!

0

Maj w Zakopanem to idealny czas, aby cieszyć się licznymi urokami jakie mają do zaoferowania polskie góry. Długi weekend majowy w Tatrach, będzie najlepszym wyborem zarówno dla par, ale także rodzin z dziećmi. Jest to czas w którym przyroda na Podhalu budzi się do życia. Trzeba pamiętać, aby wcześniej zaplanować atrakcje, oraz miejsca jakie chcemy zobaczyć. Zapewni nam to gwarancje udanego i niezapomnianego wyjazdu.

Miejsce z którego można podziwiać panoramę Tatr to Gubałówka

Ta niewielka góra zlokalizowana w Zakopanem, jest jedną z najciekawszych atrakcji tego miasta. Będzie ona doskonałym wyborem na majówkę, ze względu na widoki jakie można z niej podziwiać, oraz dostępność dla rodzin z dziećmi. Na wierzchołek tej góry prowadzi droga, która nie sprawi trudności nawet dzieciom czy osobom starszym. Dla tych, którzy wybiorą szybszą i łatwiejszą trasę – jest dostępna kolejka. Na szczycie, oprócz możliwości obserwowania zachwycających majowych krajobrazów, są dostępne liczne atrakcje. Można skorzystać z placu zabaw dla dzieci, skuterów śnieżnych, torów saneczkowych i snowboardowych.

Wielka Krokiew jako największa skocznia w całej Polsce

Miejsce to, dla niektórych ludzi jest bardzo ważne, ze względu na odbywający się na niej Puchar Świata w skokach narciarskich. Na osobach które nie są fanami skoków narciarskich, skocznia ta, szczególnie w okresie maja, zrobi ogromne wrażenie. Jej wielkość i okazałość, nie pozwoli nikomu przejść obok obojętnie. Na tej skoczni funkcjonuje wyciąg krzesełkowy, który jest ogromną atrakcją szczególnie dla dzieci. Wjazd na szczyt, pozwoli każdemu poczuć emocje jakie czuje profesjonalny skoczek przed skokiem.

Restauracja na dachu w Zakopanem czyli Góralski Browar

Spędzając długi weekend w górach, należy pamiętać, aby koniecznie skosztować regionalnego jedzenia oraz napojów. Najlepiej odwiedzić miejsce które słynie z wysokiej jakości produktów, oraz możliwości podziwiania widoków, rozkoszując się wyśmienitym trunkiem. W Zakopanem dostępna jest ogromna ilość restauracji, z których ciężko którąś wybrać, jednak jedna wybija się na ich tle. Jest to Góralski Browar – restauracja na dachu w Zakopanem. To co wyróżnia go na tle innych, to możliwość spożycia posiłku na tarasie widokowym, z którego rozpościera się cudowny widok na Zakopane. W menu Góralskiego Browaru każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracja słynie nie tylko z potraw regionalnych, ale także kuchni światowej. Góralski Browar serwuje wyśmienite śniadania oraz dania obiadowe, w przepięknym rustykalnym wystroju. Zlokalizowany jest w dogodnym miejscu dla turystów – na Krupówkach.

Majowy weekend jest krótkim wytchnieniem, które warto spędzić w górach. Jest namiastką upragnionych wakacji, które należy zaplanować już teraz. Trzeba myśleć zarówno o atrakcjach, ale także pamiętać, że warto mieć wybraną z wyprzedzeniem restaurację. Po zwiedzaniu i przebytych szlakach, warto udać się do sprawdzonego, polecanego, miejsca takiego jak Góralski Browar. Często zdarza się, że turysta wchodzi do pierwszej restauracji którą zobaczy, a później długo tego żałuje.

Comments

Comments are closed.