BiznesDom i ogródLife StyleTechnologie

Wiele zalet, jedna instalacja – propan dla domu i firmy

0

Coraz więcej odbiorców decyduje się na zmianę dotychczasowej formy ogrzewania. Wykorzystanie propanu to nie tylko wygodne ciepło dla domu i firmy. Założenie instalacji grzewczej na gaz propan niesie ze sobą znacznie więcej korzyści, niż mogłoby się początkowo wydawać. Rozwiązanie to nadaje się zarówno dla firm, jak i odbiorców prywatnych. Ponadto gaz propan jako paliwo opałowe jest ekonomiczny, ekologiczny, wielofunkcyjny i wygodny w użytkowaniu. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie te zalety wiąże jedna instalacja, a jest nią ta na gaz propan.

Instalacja na propan to wygoda użytkowania

Gaz propan do ogrzewania domu i firmy to doskonałe rozwiązanie z wielu powodów. Jednym z nich, dla wielu być może najważniejszym, jest wygoda użytkowania. Instalacja na gaz propan, w połączeniu z nowoczesnym kotłem kondensacyjnym, daje niezwykłą wygodę użytkowania. Jest ona osiągalna, dzięki całkowitej bezobsługowości. Wystarczy jednorazowo ustawić temperaturę, a kocioł samodzielnie dobierze optymalne zużycie gazu i dostosuje swoją pracę do ustawień. 

Ponadto ogromną przewagą ogrzewania gazowego na propan jest to, że nie trzeba codziennie ponownie rozpalać pieca, jak w przypadku ogrzewania na węgiel kamienny czy ekogroszek. Wiąże się to również z tym, że palenisko w nocy nie wygasa, a kaloryfery są stale ciepłe. Dodatkowo ogrzewanie może być ustawiane tak, by w nocy działało mniej intensywnie. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli firm, w których nocą nikt nie przebywa. Takie wydajne użycie instalacji przyczynia się również do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Na komfort użytkowania wpływa także wygoda uzupełniania materiału opałowego. 

Gazu propan nie trzeba zrzucać do kotłowni czy znosić w workach, zostaje on zatankowany z cysterny bezpośrednio do przydomowego zbiornika. Maksimum wygody i funkcjonalność.

Taniej z propanem

Instalacja na gaz propan to także duża oszczędność na ogrzewaniu. Propan jako paliwo opałowe jest bardzo wydajny, a jego ceny stale utrzymują się na niskim poziomie. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie znacząco spadają. Dodatkowo wykorzystując kocioł kondensacyjny do spalania propanu, jeszcze bardziej zwiększamy wydajność gazu. 

Kocioł kondensacyjny wykorzystuje część ciepła zawartego w gorącej parze, unoszącej się jako spaliny. Para zostaje skroplona, a odzyskane w ten sposób ciepło, ponownie skierowane do wnętrza układu. Dzięki takiemu rozwiązaniu spada zużycie gazu przy zachowaniu tej samej temperatury ustawionej przez użytkownika. Jeśli natomiast narzekacie na wysokie rachunki za prąd, ponieważ za jego pomocą zasilacie kuchenkę elektryczną oraz bojler na wodę użytkową, to warto wiedzieć, że instalacja na propan również temu problemowi zaradzi. Paliwo magazynowane w zbiorniku na terenie posesji z powodzeniem może posłużyć do zasilenia kuchenki gazowej i gazowego podgrzewacza wody. Tym samym rachunki za prąd spadają, a gaz propan – jako tanie i wydajne paliwo, zastępuje energię elektryczną.

Propan na rzecz środowiska naturalnego

Jeszcze jedną, ogromną zaletą instalacji na propan, tak w domu jak i w firmie, jest jej wpływ na środowisko naturalne. Ściślej rzecz ujmując, brak negatywnego wpływu na środowisko. Instalacja na gaz propan to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań ogrzewania budynków. Prywatny użytkownik może postarać się o dofinansowanie na zakup kotła kondensacyjnego na gaz w związku z rządowymi projektami zmniejszania smogu i niskiej emisji. Natomiast firmy wykorzystujące ogrzewanie gazowe mogą poszczycić się na forum podejmowanymi przez siebie proekologicznymi inicjatywami. Zwiększa to prestiż firmy, a w niektórych branżach może wręcz otworzyć nowe rynki i możliwości. 

Ciężko znaleźć inne tak wszechstronne paliwo opałowe, o tak licznych i znaczących zaletach. Sprawia to, że obecnie gaz propan jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych paliw opałowych zarówno dla domu, jak i firmy. Co więcej, jest to paliwo przyszłości, w które warto zainwestować już dzisiaj.

Źródło: LPGDirect – instalacje na gaz propan

 

Comments

Comments are closed.