Zdrowie i uroda

Co powinno znaleźć się na oddziale intensywnej terapii?

0

Oddział intensywnej terapii (tak zwany OIOM) kojarzy się głównie z ratowaniem żyć pacjentów, którzy ulegli groźnym wypadkom. Na OIOM’ie znaleźć powinien się zatem najwyższej jakości sprzęt medyczny oraz kadra przeszkolonych medyków. Niestety, bardzo często komfort psychiczny pacjentów jest spychany na dalszy plan, co może mieć niekorzystny wpływ na proces jego leczenia oraz rehabilitacji. Aby tego uniknąć, sale intensywnej terapii wyposażone powinny być nie tylko w odpowiednio działający, nowoczesny sprzęt, ale też i dobrze prezentujące się udogodnienia dla pacjenta. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, że leczenie pacjentów to nie tylko zabiegi chirurgiczne, ale też dbanie o ich komfort psychiczny.

Odpowiedni sprzęt medyczny to nie wszystko

Na oddziale intensywnej terapii znajdywać się powinien najwyższej jakości, bezawaryjny sprzęt medyczny – w końcu walczy się tam o życie każdego pacjenta. Zgodnie z wytycznymi, wszystkie OIOM’y powinny być wyposażone przykładowo w kilkanaście gniazdek elektrycznych oraz kilka tlenowych na każde łóżko znajdujące się na oddziale, systemy monitorujące stan pacjenta, a także urządzenia takie jak bronchoskop czy przyłóżkowy aparat RTG.

Wymieniać można by praktycznie w nieskończoność – wypisanie wszystkich potrzebnych specjalistycznych narzędzi na oddziale intensywnej terapii nie jest jednak celem tego tekstu. Chcemy zwrócić uwagę, że owszem, wysokiej klasy sprzęt medyczny zawsze powinien znajdywać się na pierwszym miejscu, jednak nie powinien on równocześnie wypierać akcesoriów, które mogą zwiększyć komfort pacjenta oraz umilić mu pobyt w placówce – nawet mimo bardzo trudnych dla niego doświadczeń.

Przydatne przedmioty, których nie może zabraknąć

Jednym z najważniejszych urządzeń, które powinno znaleźć się na każdej sali OIOM, jest panel nadłóżkowy. Zwiększa on nie tylko komfort pracy personelu medycznego, ale też może poprawić samopoczucie samego pacjenta – wszystko to możliwe jest w głównej mierze za sprawą dostępu do różnych źródeł mediów w jednym miejscu.

Bardzo przydatny jest także osprzęt stanowiskowy, w tym różnego rodzaju uchwyty, półki, kosze, szyny medyczne, kroplówki, czy nawet lampy do badań. Dostęp do tego typu przedmiotów niezaprzeczalnie zwiększy poziom komfortu pacjentom, zwłaszcza, gdy będą one estetycznie się prezentowały.

Ważne jest oczywiście również zadbanie o odpowiednie narzędzia energetyczne, w tym kolumny oraz mosty zasilające. Sprzęt ten może być zarówno sufitowy, jak i wolnostojący. Nie należy zapominać, że cały wymieniony przez nas asortyment należy do kategorii urządzeń medycznych, dlatego też spełnione muszą zostać wszystkie normy dyktowane przez UE oraz wiele innych, osobnych formalności. Sprzęt taki nie powinien jednak dodatkowo odstraszać oraz stresować pacjenta (głównie poprzez wygląd lub głośną pracę urządzenia) – dlatego też sala OIOM powinna być wyposażona nie tylko w dobry, jakościowy sprzęt, ale również dobrze prezentujący się.

Sklep ze sprzętem medycznym – jaki wybrać?

Sklepy ze sprzętem medycznym należą do niewielkiej niszy – konkurencja na rynku nie jest tak duża, jak w przypadku innych branży. Nie oznacza to jednak, że wybór jest ściśle ograniczony: i w tym przypadku możesz bowiem natrafić na lepszą jakościowo firmę, jak i gorszą.

Każdy dobry sklep z wyrobami i urządzeniami medycznymi powinien odznaczać się najwyższej jakości sprzętem, niezbyt wygórowanymi cenami, oraz wysoką estetyką produkowanych przez nich produktów. Warto zatem sprawdzić opinie na temat danej firmy, oraz dowiedzieć się, z jakimi znanymi markami ona współpracuje. Pamiętaj, że zakup sprzętu medycznego bezpośrednio przełoży się na zdrowie oraz komfort pacjentów!

Comments

Comments are closed.