BiznesLife StyleTechnologieZdrowie i uroda

Jak wybierać maski wielorazowe bhp?

0

Maski mające za zadanie ochronę dróg oddechowych dostępne są zarówno jako produkt jednorazowy, jak i wielokrotnego użytku. Bezdyskusyjnie maski wielorazowe BHP są znacznie lepszym i pewniejszym wyborem. Jednak jak wybrać właściwie? Podpowiadamy na jakie elementy i cechy maski wielorazowej BHP zwrócić uwagę, aby kupić sprzęt doskonałej jakości.

Dlaczego warto wybrać maski wielorazowe BHP?

Skoro maski BHP dostępne są zarówno w wersji jednorazowej, jak i wielokrotnego użytku, to dlaczego lepiej wybrać te drugie, zwłaszcza jeśli są one nieznacznie droższe? Przede wszystkim należy uwzględnić fakt, że koszt zakupu maski wielorazowej szybko się zwróci, ponieważ kupno kilku masek jednorazowych jest zwyczajnie znacznie mniej opłacalne. Pod rozwagę należy także wziąć względy proekologiczne. Maski wielorazowe są znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska, niż te wyrzucane po jednym użyciu. Jednak to, co powinno być najważniejsze, to bezpieczeństwo człowieka. Maski wielokrotnego użytku są wykonane ze znacznie lepszych i trwalszych materiałów, co z kolei gwarantuje dużo lepszą i pewniejszą ochronę dróg oddechowych. Wszystkie te argumenty sprawiają, że maski wielorazowe BHP są najlepszym rozwiązaniem do ochrony dróg oddechowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając maski wielorazowe BHP?

Jednym z istotnych elementów jest materiał, z jakiego została wykonana maska. Kwestia ta w dużej mierze decyduje o trwałości maski, co w przypadku sprzętu wielorazowego jest nie bez znaczenia. Dobrze jest również zwrócić uwagę na sposób wymiany filtrów w masce. Łatwy proces ich wymiany to także bardziej komfortowe użytkowanie całej maski. 

Maski wielorazowe BHP, aby skutecznie zabezpieczały i całkowicie realizowały swoje zadanie, muszą być dobrane odpowiednio do sytuacji i rodzaju zagrożenia. Ponadto należy bezwzględnie zweryfikować zgodność maski wielorazowej BHP z obowiązującymi normami z zakresu środków ochrony dróg oddechowych. Informacja o zgodności sprzętu z konkretną normą powinna zostać umieszczona na opakowaniu lub etykiecie. Dodatkowo pamiętajmy, by wybierać wyłącznie atestowane maski wielorazowe BHP.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Comments

Comments are closed.