BiznesTechnologie

Wytwarzanie sprężonego powietrza a ograniczenie hałasu

0

Nadmierny poziom głośności jaki pojawia się w związku z pracą kompresorów przemysłowych, może negatywnie wpływać na stan zdrowia osób znajdujących się w pobliżu urządzeń. Szkodliwe działanie hałasu na organizm człowieka związane z pracą sprężarek można ograniczyć poprzez zamontowanie odpowiednich osłon dźwiękochłonnych.

Kompresory przemysłowe a poziom decybeli

Nowoczesne kompresory przemysłowe powinny być nie tylko wydajne i łatwe w obsłudze, ale także nie powodować problemów związanych z niepożądanym pojawieniem się źródła hałasu. Utrzymujący się przez długi czas poziom hałasu w strefach, w których przebywają pracownicy, może powodować bardzo negatywne skutki. Zbyt głośno pracujący kompresor przemysłowy jest przyczyną notorycznego bólu głowy, zaburzeń orientacji, drażliwości, szumu w uszach, zmęczenia, a także pogorszenia wydajności pracy. W trakcie codziennego narażania się na wysoki poziom hałasu emitowany przez kompresory może dojść także do trwałego uszkodzenia słuchu lub też jego znacznego pogorszenia.

Mając na celu ochronę zdrowia pracowników oraz stworzenie bezpiecznego miejsca pracy pracodawcy coraz częściej decydują się na zakup nowoczesnych kompresorów przemysłowych, w których montowane są specjalne izolacje akustyczne. Ich zadaniem jest skuteczne wyciszenie pracy sprężarek.

Jak ograniczyć poziom emitowanego hałasu

Ograniczenie poziomu hałasu związanego z wytwarzaniem sprężonego powietrza przynosi doskonałe rezultaty, w postaci obniżenia ryzyka wypadku przy pracy i minimalizacji negatywnego skutku nadmiernej ilości decybeli na ludzki organizm. Inwestycja w nowoczesną technologię i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, mające na celu redukcję emisji hałasu do poziomu, jak najmniej drażliwego dla człowieka, wydaje się jedynym, sensownym działaniem.

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne lub firma świadcząca usługi przy pomocy instalacji wytwarzających sprężone powietrze powinna zainwestować w sprężarki śrubowe i tłokowe wyróżniające się relatywnie niskim poziomem głośności. W tym celu można pokusić się o kompresory przemysłowe serii Flexi lub Smart. To urządzenia, które są nie tylko energooszczędne, bezawaryjne i wydajne w działaniu, ale również wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnej technologii i rozwiązań konstrukcyjnych z wykorzystaniem doskonale sprawdzający się osłon dźwiękochłonnych. Umożliwiają one skuteczną izolację akustyczną sprężarek, bez względu na czas ich pracy, a także rozmiary wybranego urządzenia.

Osłony dźwiękochłonne i nowoczesne kompresory przemysłowe Flexi i Smart – metoda na obniżenie poziomu decybeli w systemach wytwarzania sprężonego powietrza

Relatywne obniżenie głośności pracy sprężarek jest zalecane szczególnie tym firmom, które planują rozbudować posiadany dotychczas park maszynowy lub też wykorzystują dużą ilość kompresorów przemysłowych pracujących codziennie dla realizacji zadań produkcyjnych lub usługowych. Wysokiej jakości izolacje akustyczne dla sprężarek posiadają doskonałe właściwości absorpcji dźwięku, dzięki czemu idealnie spełniają one swoje zadanie i są w stanie ograniczyć ilość decybeli. Wykorzystując nowoczesne osłony dźwiękochłonne, a także doskonałej jakości sprężarki śrubowe i tłokowe, można cieszyć się z posiadania sprzętu, który nie tylko w 100% spełnia swoje zadanie, ale także nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych związanych z nadmierną emisją hałasu.

Dodatkowym aspektem przemawiającym za ograniczeniem poziomu hałasu w związku z wytwarzaniem sprężonego powietrza, są także rygorystyczne dyrektywy Unii Europejskiej stanowiące, że w pomieszczeniach przemysłowych natężenie decybeli nie może być większe niż dopuszczalna norma, regulowana odgórnie ustanowionymi przepisami.

Instalacje wytwarzania sprężonego powietrza, które pracują przez kilka-kilkanaście godzin na dobę, mogą powodować powstanie licznych perturbacji i wpływać na obniżenie wydajności osób obsługujących tego typu urządzenia. Dlatego też nieodzowne jest zainwestowanie w nowoczesne urządzenia, w postaci kompresów przemysłowych z serii Flexi czy Smart, które posiadają doskonałą izolację akustyczną. Ponadto, w starszych modelach sprężarek powinny pojawić się osłony dźwiękochłonne.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza 

Comments

Comments are closed.