BiznesTechnologie

Jak zabezpieczyć gotówkę w czasie kryzysu?

0

Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo gotówki, kompromisy nie istnieją. W dobie pandemii potrzeba niezawodnej i sprawnej ochrony, która spełni wszelkie oczekiwania zleceniodawcy. Jak transportować pieniądze w czasie kryzysu? Jak odpowiednio zabezpieczyć gotówkę?

Rozwiązania na miarę kryzysu

Konwojowanie gotówki to usługa łącząca w sobie ochronę i transport pieniędzy. Odbywa się to przy pomocy specjalnych pojazdów i w asyście wyszkolonych konwojentów, wyposażonych m.in. w środki łączności, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo przewożonej gotówki.

Konwojentom najczęściej towarzyszy osoba wyznaczona przez zleceniodawcę (lub sam zleceniodawca), w której dyspozycji pozostaje konwojowana przesyłka. W dobie pandemii, kiedy rekomendowane jest pozostawanie w domu, firmy zajmujące się cash handlingiem, mają do zaproponowania swoim klientom inne rozwiązanie, które z jednej strony pozwala na transport pieniędzy, a z drugiej nie naraża zleceniodawcy lub jego pracownika na zakażenie wirusem, pozwalając mu pozostać w domu. Jak więc zabezpieczyć gotówkę w czasie kryzysu?

Odpowiedź brzmi: poprzez usługę inkaso. To prostsza forma konwojowania gotówki, w której ani zleceniodawca, ani jego pracownik nie bierze udziału. Pieniądze odbierane są za pokwitowaniem w miejscu wskazanym przez klienta, np. siedzibie firmy, a następnie niezwłocznie transportowane przez konwojentów do wskazanego banku, liczarni lub innego punktu. Jedyne, o co musi zadbać zleceniodawca, to właściwe przygotowanie gotówki, czyli zapakowanie jej do bezpiecznych kopert (lub opisanie w pakietach). Resztą, zgodnie z podpisaną umową i harmonogramem, zajmą się konwojenci.

Usługa inkaso pozwala na szybki i bezpieczny transport gotówki. Dzięki niej zleceniodawca może z łatwością zarządzać swoimi środkami nawet w dobie pandemii, jednocześnie chroniąc siebie i swoich pracowników przed kontaktem z wieloma osobami. Zatrudnieni konwojenci nie tylko mają odpowiednie wykształcenie i predyspozycje psychofizyczne, ale również doskonale wiedzą, jak postępować z gotówką i jakie środki ostrożności zachować w dobie pandemii.

Profesjonale firmy świadczące usługi z zakresu cash handlingu dysponują nie tylko odpowiednim personelem, ale także nowoczesną flotą pojazdów. To samochody, które są przystosowane do przewozu pieniędzy zgodnie z obowiązującymi przepisami i rekomendowanymi środkami ostrożności.

Dla kogo adresowana jest usługa inkaso? Dla każdego, komu zależy na bezpiecznym i profesjonalnym transporcie gotówki. Najczęściej jednak korzystają z niej:

  •       sieci handlowe i usługowe,
  •       hurtownie,
  •       stacje paliw,
  •       lombardy,
  •       kantory,
  •       pojedyncze punkty obracające gotówką.

Konwojowanie gotówki – jak wybrać rzetelnego partnera?

Powierzenie gotówki podmiotowi zewnętrznemu to duża odpowiedzialność, zwłaszcza w dobie pandemii. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się funkcjonującym na rynku firmom świadczącym usługi cash handlingu. Jedną z nich jest cieszący się opinią wiarygodnego i rzetelnego partnera CHL Holding. To przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji, które zajmuje się obsługą i transportem gotówki oraz obsługą urządzeń, takich jak wpłatomaty i bankomaty.

Bogate doświadczenie, wyspecjalizowana kadra oraz dbałość o jakość świadczonych usług to główne wyznaczniki firmy. Na podkreślenie zasługuje również chęć ustawicznego doskonalenia się, która sprawia, że marka zmienia się wraz z potrzebami swoich klientów.

Wybierając partnera, warto zwrócić uwagę nie tylko na renomę i doświadczenie, którymi dysponuje, ale i to, jakie ubezpieczenie podczas konwojowania gotówki oferuje. Jest ono o tyle ważne, iż jeśli dojdzie do rabunku lub zniszczenia pieniędzy, ubezpieczyciel pokryje straty poniesione przez zleceniodawcę. Jeśli podmiot nie oferuje takiego ubezpieczenia lub jego suma jest niska, nie warto nawiązywać współpracy.

W dobie pandemii i kryzysu z nią związanego konwojowanie pieniędzy wymaga nie tylko osobnej polisy, ale i podjęcia szczególnych środków ostrożności. Dlatego zadanie transportu gotówki warto powierzyć specjalistom. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko pieniędzy, ale również osób zaangażowanych w ich obsługę.

Źródło: CHL Holding

Comments

Comments are closed.