Dom i ogród

Czym różnią się domki holenderskie od polskich domków mobilnych? 

0

Od pewnego czasu obserwujemy w naszym kraju wzrost zainteresowania domkami holenderskimi. Z wyglądu przypominają one nieco połączenie przyczepy kempingowej z małym domkiem letniskowym. Wydają się być rozwiązaniem idealnym: mobilne, wygodne, funkcjonalne, a do tego tanie. Trzeba dodać, że niskie ceny dotyczą szczególnie używanych domków holenderskich. Jeśli zatem sprowadzane z zagranicy domki są takie przystępne, to czy warto inwestować w domki produkowane w Polsce? Czym właściwie mogą się one różnić?

Detale o ogromnym znaczeniu

Okazuje się, że między domkami holederskimi (jak również domkami angielskimi) a domkami mobilnymi produkowanymi w Polsce są pewne różnice. Z pozoru mogą wydawać się one małe, ale tak naprawdę znacząco wpływają one na możliwości korzystania z domków na kółkach. Na czym polegają? Przede wszystkim na odpowiednim ociepleniu. Tu na prowadzenie wychodzą nasze rodzime domki. Posiadają one grubsze ściany i podwójną izolację, co zapewnia dobrą ochronę przed niskimi temperaturami. Tymczasem domki holenderskie najczęściej nie mają termoizolacji, w związku z czym szybko odprowadzają ciepło zimą, natomiast latem – wręcz przeciwnie. Oczywiście nie jest to reguła, dlatego kupując domek holenderski należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. W tej materii trzeba być szczególnie ostrożnym, ponieważ użycie surowców niskiej jakości może spowodować, że domek będzie zjadać rdza. Wybierając konstrukcje najlepszych polskich producentów domków mobilnych, będziesz miał pewność, że z Twoim domkiem nic się nie stanie – na nowy domek dostaniesz kilkuletnią gwarancję.

Cena ma znaczenie

Nie oszukujmy się, między domkami holenderskimi a ich polskimi odpowiednikami zachodzi też różnica w cenie. Jak wspomnieliśmy we wstępie, używane domki sprowadzane z Zachodu potrafią mieć bardzo niską cenę – kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Decyzja o zakupie takiego mieszkanka musi być jednak bardzo dobrze przemyślana. Często w praktyce okazuje się, że zachęcająco niska cena pociąga za sobą ukryte wady, których nie da się stwierdzić podczas oględzin domku. Grzyb, korozja, brak izolacji – to tylko wierzchołek góry lodowej. Naturalnie nie każdy domek używany to bubel, jednak należy brać pod uwagę to, że prawdopodobnie będzie trzeba w niego jeszcze zainwestować. Summa summarum może wyjść na to, że za domek używany i jego remont zapłacisz tyle, co za nowy domek mobilny.

Kiedy domek holenderski, a kiedy polski odpowiednik

Na zakup domku holenderskiego decydują się najczęściej osoby, które chcą korzystać  z niego tylko w ciepłych miesiącach albo po prostu chcą niskim kosztem spróbować, jak wygląda mieszkanie w konstrukcji tego typu. Bardziej doświadczone osoby natomiast wybierają polskie domki mobilne – można w nich mieszkać cały rok, a co najważniejsze, dopasować je do własnych potrzeb już na etapie projektu. 

Nowe domki mobilne od polskich producentów – wygoda i funkcjonalność dla każdego

Choć sprowadzenie używanego domku holenderskiego czy angielskiego z zagranicy wydaje się kuszącym rozwiązaniem, to na dłuższą metę bardziej opłaca się zainwestować w domki na kółkach wytwarzane przez polskich producentów. I nie chodzi tu tylko o wspieranie rodzimej działalności. Wybierając krajowe firmy będziesz mieć pewność, że z domku skorzystasz bezproblemowo przez cały rok, nawet przy niskich temperaturach. Ponadto będziesz mieć wpływ na wygląd i wyposażenie swojego domku od samego początku jego powstawania! Producenci domków mobilnych posiadają w swojej ofercie gotowe projekty, jednak o szczegółach decydujesz Ty. Dzięki temu Twoje mieszkanko będzie stuprocentowo odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli planujesz jakieś niestandardowe rozwiązania, np. dobudowanie tarasu, zainstalowanie klimatyzacji czy wyposażenie domku w kominek, skontaktuj się z firmą konstruującą takie budowle. Najlepsi producenci dołożą wszelkich starań, aby urzeczywistnić Twoje marzenia. Gwarantujemy – warto zainwestować w rodzime domki na kółkach!

Źródło: Ecomobilehome – Mobilne domki holenderskie

Comments

Comments are closed.